| anonim_4396 a întrebat:

intrebare sunt nelamurit fiindca invatamantul se schimba foarte mult..maine incepe scoala ei bine.
-Cand luam vacanta de primavara si cand se sfarseste aceasta
-Cand incepe vacanta de vara si cand se termina aceasta.

Stiam ca se termina pe 8 in cazul in care cea de primavara are 2 sapt.dar acum am vazut ca are doar o saptamana...de pe 6 pana pe 14.
PROMIT FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

Http://www.didactic.ro/stiri/structura-anului-scolar-2012-2013

aici ai raspunsul oficial.

funda:)

2 răspunsuri:
| Phantom933 a răspuns:

Acum am vazut ca pe unele site-uri scrie ca cea de primavara tine o saptamana si pe altele doua saptamani. Daca e sa tina o saptamana in mod normal ar trebui ca cea de vara sa inceapa pe 15

| byutsaa a răspuns:

Cursuri - luni, 14 ianuarie 2013 - vineri, 5 aprilie 2013

Vacanţa de primăvară - sâmbătă, 6 aprilie 2013 -duminică, 13 aprilie 2013

Cursuri - luni, 13 aprilie 2013 - vineri, 21 iunie 2013

Vacanţa de vară - sâmbătă, 22 iunie 2013 - duminică, 8 septembrie 2013

Săptămâna 1-5 aprilie 2013 din semestrul al doilea este săptămână dedicată activităţilor