| DrAcK a întrebat:

Luni am traseul si de 2 zile ma stresez foarte mult.Mereu cand vine vorba de un lucru important pe care trebuie sa-l iau, ma stresez foarte mult, ma gandesc ca totul sa iasa bine.

Nu mi-e teama de politist sau ceva, singura mea teama e sa nu fac anumite greseli din cauza emotiilor/stresului pe care nu le-as fi facut niciodata cu instructorul in masina.
Cand am dat sala, tot la fel de stresat am fost si din pacate prima data am picat iar a doua oara am luat-o cu 26/26 pentru ca nu m-am mai stresat si m-am dus cu gandul ca iau orice ar fi.

Ce puteti sa-mi recomandati acum? Permisul este visul meu de cand eram mic. Sa am o masina sa ma deplasez in X in Y

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai stresa deloc, ca nu-i nici un bai daca nu-l iei...ai timp pana la batranete sa tot dai examenul asta, ca nu-i mare filozofie.

| Andreeush a răspuns:

Emoții e normal să ai însă încearcă să te gândești că totul va fi bine.
Oricum ar fi, poți da și a doua oară sau a treia oară, până iei permisul.