| AndyOficial a întrebat:

ma scuzati daca am gresit categoria, dar as vrea si eu niste sfaturi de la voi in ceea ce priveste urmatoarea mea problema.

Sunt clasa a X-a, am 16 ani, iar un coleg de-al meu care are 18 ani si face 2 ani de sala se crede a tot stiutor si e plin de figuri.Astazi la scoala eu vroiam sa prind cu telefonul semnal prin WI-FI cum prindeau si ceilalti, iar el zice ca nu e bun telefonul etc. si ca suntem noi prosti si nu stim sa folosim un telefon.Eu ii raspund "ok lasa-ma asa prost cum sunt eu dar nu te mai baga aiurea", dupa care el ma injura, iar eu ii raspundeam prin replici, intr-un final m-a scuipat si zice "pai ce au ajuns niste pisati ca voi sa comenteze la mine?", iar eu nu am facut nimic si credeti-ma ca m-am simtit umilit in fata clasei si parca am intrat in pamant.Eu de obicei sunt o persoana mai timida si imi e frica sa ma bat cu cineva pentru ca imi este teama ca daca mi-o iau urat si nu pot sa il bat etc. Multumesc si sper sa ma puteti ajuta cu niste sfaturi.

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Pai e ciudat cum el are 18 ani si tu 16, dar ma rog. Nu zic ca problema e la tine, ci la el. Trebuia sa te duci la diriginte/diriginta si sa-i spui ca te-a agresat ca sa para mai pompos. Nu vad de ce nu te-ai apara, doar nu o sa-ti taie gatul in scoala. Iar daca este sa te "prinda" dupa scoala, suni la 112, eventual!winking

| AndreyTPU a răspuns:

Salut! Problema e la el, si cand iti spune ceva nu il bagi in seama, pur si simplu te uiti in alta parte sau vb cu cineva, sa vada ca nu are rost sa isi bata joc de tine si asa va vedea ca tu il ignori si nu te va mai face de ras, daca continua asa le spui parintilor si vor rezolva ei problema.De obicei astia "smekeri" sa zic asa, sunt doar la suprafata, dupa parerea mea ei sunt cei care se fac de ras, nu-ti fa tu griji, el isi face pacat in fata lui D-zeu, si ai spus ca te-a facut pisathee hee, sa vezi ce "pishat" se face el de vi cu parintii tai si directorulwinking, poate sa spuna colegii tai ce-or vrea, sa rada cat vor, nu-i bagi in seama, pur si simplu ii ignori.
Sper ca te-am ajutat.Numai bine, si o seara placuta iti doresc!