| roby223 a întrebat:

Daca telefonul are 5G trebuie sa imi iau alta cartela sau o sa prind semnal de la 5G si cu cartela pe care o am?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Trebuie sa te asiguri ca printre optiunile tale de pe cartela, cele de date (internet) sa dispuna de viteza 5G. Daca ai abonament, ar trebui sa se specifice acolo ce viteza la internet ar trebui sa ai.

| anonimg a răspuns:

Bună întrebare. Cred că trebuie să suni la relații cu clienții.
Părerea mea este că trebuie schimbată și cartela. Dar cel mai bine întrebi un operator; sau în oraș la o reprezentanță.

| danbnz a răspuns:

De ce nu intrebi operatorul de telefonie mobila de la care ai cartela?