| ala112 a întrebat:

De curant mi-am reinstalat windowsul de pe 32 Bits pe 64..cand mi-am instalat placa de sunet ( realtek hd audio ) ...vad ca nu mai am microphone boost..trebuie sa urlu in microfon...stiti voi cum sa fac? Un link ceva poate trebuie sa mai instalez ceva

PS:Cand aveam windowsu pe 32 Bits,pe la inceput nu aveam microphone boost dar dupa ceva timp am instalat ceva de la realtek si aveam microphone boost dupa, dar nu mai stiu ce instalasem sad, va rog frumos sa ma ajutati

Dau FUNDA + VOT

3 răspunsuri:
| 1791997 a răspuns:

Du-te in:start > control panel > sound, speech, and audio dvices > sound and audio dvices > dai pe primul advances de sus in jos > apoi in stanga sus dai option > apoi proprietati > bifezi playback si mai jos bifezi tot ce iti arata > apoi in volum control cauti microphone si vezi sa nu fie bifat jos adica pe mute si dai volumul la maxim.

sper ca te-am ajutat big grin

| ala112 explică (pentru 1791997):

Daca dau pe playback nu ma ajuta cu nimic, doar aud ce vorbesc in casti, cu ce m-ar ajuta asta?

| 1791997 a răspuns (pentru ala112):

Si tu pana la urma ce vrei sa faci?