| Alexander24 a întrebat:

happy Nu am voce dar vreau sa cant si intrebarea mea pentru cunoscatori este urmatoarea: Daca nu am voce si ma duc sa fac cursuri de canto ma ajuta? Adica o sa am o voce frumoasa prin multa munca sau de exemplu ma primeste intructorul de acolo daca nu am voce? Si faza cu galbenusul de ou crud ajuta la formarea vocii? [ Nu sunt nici vreun afon, dar vocea mea nu e frumoasa ]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii tu chiar ca vocea ta nu e frumoasa? Mai intai du-te la un profesor de canto ca sa-ti zica el.
Vocea umana este foarte frumoasa, la orice om.Depinde cum o folosesti si cum canti.
Trebuie sa faci solfegii zilnic cate o jumatate de ora-1 ora.
Faza cu galbenusul este un mit.Mai bine bea apa si gata.
Voce buna=studiu.

1 răspuns:
| Prafdesteleinculori a răspuns:

Pai chestia e ca pe langa cursuri iti trebuie si un pic de talent in activitatea in care te implici.