| DA1234 a întrebat:

Nu pot spune ca-i exact o intrebare dar nu am cui sa spun lucrurile astea, in sensul ca nu stiu cine si cum m-ar putea ajuta. A trecut o saptamana de cand a inceput scoala si pentru mine a fost prima saptamana de liceu. La inceput am crezut ca totul va fi ok insa nu e asa. Prietenul meu cel mai bun s-a putat in alt oras la liceu iar noi eram gen 2 impotriva lumii. Inca pastrez legatura cu el, ne-a fost greu dar nu putem schimba nimic. M.am mutat in banca cu o prietena, foarte buna de altfel, pe care o cunosc de la gradinita si intr-un timp chiar imi placea de ea insa chiar daca am stiut ca imi pierd timpul, inca tin la ea. Vara, cand ieseam era totul super tare iar uneori m-am distrat cum nu ma distrasem de mult timp. Acum de cand a inceput scoala pur si simplu s-a racit singurele vorbe pe care le schimb cu ea in pauza sunt sa o intreb ce ora avem dupa etc. Am crezut ca e normal fiind clasa noua, colegi noi, profi noi asa cum ma simteam si eu dar in fiecare pauza ba vin niste prietene de ale ei in clasa ori se duce ea la prietena ei cea mai buna, fiind o verisoara de a mea iar eu raman in clasa vorbesc cu un baiat pe care il cunosc mai demult, nu sunt genul sa ma tin dupa ea si sa ma bag in discutie pur si simplu. Si ma simt prost, deprimat fiindca eram entuziasmat ca o sa pot sa am pe cineva alaturi in acesti 4 ani dar nu stiu ce s-a intamplat cu ea. Stiu si sunt sigur ca ceva nu e in regula cu ea dar nu vrea sa spuna si pur si simplu nu mai am chef sa fac nimic pot spune ca mai am putin si intru in depresie

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ceea ce face ea este perfect normal, pentru ca toti dorim sa cunoastem persoane noi.Iti recomand sa faci si tu la fel si sa nu incerci sa o sufoci pentru ca o poti pierde de tot.Da`i spatiu, fa`ti prieteni noi, si din cand in cand ii mai poti da cate un mesaj sa vezi daca e bine.Nu te ingrijora, daca chiar tine la tine, nu te va uita happy

| MissJJ a răspuns:

Vrea sa cunoasca si alte persoane, este o noua etapa in viata ei si, normal, a ta. Incearca sa nu mai depinzi de prezenta ei si sa nu arati ca depinzi. Fa ti si alti prieteni, nu sta doar intr o persoana, ai fi surprins sa vezi ce oameni misto poti sa
cunosti.