| CesăfacAnonim a întrebat:

Salut TPU, nu știu ce să fac 3 fete mă plac toate sunt urate și nu știu cum să le refuz frumos, una este deșteaptă dar grasa, a doua este proastă la comportament dar deșteaptă la școală și a treia este proastă rău de tot, nu vreau să le jignesc doar că eu nu caut relații și nu vreau să le necăjesc sau să le fac să sufere într-un anume fel, ce trebuie sa le spun?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este important sa fii sincer cu aceste fete si sa le spui ca nu esti interesat in a avea o relatie in acest moment. Poti sa le spui ca apreciezi interesul lor, dar ca nu esti pregatit pentru o relatie in acest moment. Este important sa fii respectuos si sa le spui asta intr-un mod clar si direct, astfel incat sa nu le lasi cu sperante false.

Sper ca acest raspuns te-a ajutat.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sa refuzi orice avansuri din partealir, sa le ocolesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa le spui ca esti gay si nu te vor mai cauta niciodata.

| Violleta2022 a răspuns:

La 20 de ani spui ca nu cauti relatii? De ce?
Ai cumva probleme erectile, sau iei medicatie psihiatrica?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Nu ai dat prea multe detalii, ce varsta ai tu? Dar fetele? Sunteti colegi de clasa? Si daca tie nu iti place de niciuna din ele spune le ca momentan nu esti la varsta la care sa ai prietenă, si vor intelege sau spune le ca tu ai alte obiective liceu facultate si nu vrei sa iti faci acum o prietena, si in acest fel daca le spui nu le jignesti cu nimic, ele nu trebuie sa stie ca tie nu iti place de ele cum arata fizic.

| dullcat a răspuns:

Le spui asa cum ai scris aici, ca tu nu cauti relatii la momentul respectiv, dar ca apreciezi atentia.Vor intelege.

| Sistemulxxl a răspuns:

Eu m-as baga in seama cu toate.

| newaccountbye a răspuns:

Buna! Bănuiesc ca ești minor la fel ca mine și cred ca îți pot da un răspuns relativ bun, fiind fata și știind ce gândesc cele de vârsta mea.
Ar trebui să le spui sincer că nu ești interesat în a avea o relație în acest moment. Este important să fii respectuos și să le explici că nu este nimic personal împotriva lor.
Chiar dacă tu ai enumerat aici calitatile lor negative, mai târziu vei înțelege ca nu totul se rezuma la frumusetea fizica, la fel cum ai zis,, a doua este proastă la comportament".
Trebuie sa înveți sa nu te exprimi lor, cum ne-ai povestit noua aici.
Poți să-i spui că apreciezi faptul că a avut curajul să-ți mărturisească sentimentele și că îți pare rău că nu împărtășești aceleași sentimente. De asemenea, poți să-i spui că speri să rămâneți prieteni și să menții o relație respectuoasă.
Este important să nu faci remarci jignitoare sau sa critici aspectele lor fizice sau personalitatea.

Succes! happy