| ManolacheMihai1988 a întrebat:

Revin cu o alta intrebare, cam acum o luna am intrebat aici pe site, in legatura cu o lovitura la deget.Pe scurt,un prieten m-a lovit din greseala cu piciorul in degetul aratator de la mana.M-a durut,se invinetise,era umflat,toti mi-au zis sa nu imi fac griji pentru ca nu e rupt si ca o sa treaca.O luna mai tarziu,nu mai e umflat,nici invinetit,dar inca simt durere acolo, dupa o luna, nu ar fi trebuit sa se vindece? Nu este o durere chiar asa de mare ca la inceput, dar tot ii pot simti prezenta cand misc degetul cateodata.Sa fie o luxatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uneori ia si 2-3 luni pana se vindeca complet, poate a fost un tendon afectat sau poate fisurat osul.
Ideea este ca se vindeca, incet dar sigur!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se vindecă mai greu uneori.