| Sebastian5951 a întrebat:

SALUT!
Azi am dat cu pumnul intru-n perete (Nu am vrut) si ma doare degetul aratator de la mana dreapta!
Degetul s-a umflat putin si ma doare doar cand il indoi sau cand apas in locul unde m-am lovit! Nu s-a invinetit!
Ce credeti ca am o fisura ceva si este nevoie sa merg la medic sau ma doare decat lovitura aceea si imi va trece peste 1-2 zile?
Multumesc happy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Totul este posibil dacă ai dat tare să ai o fisură la os. Dar mai degrabă este o contuzie. Trebuie să îl masezi și ar fi indicat să îl bandajezi.
Bine cel mai bine ar fi să te duci la medic pentru a te pansa și pentru o radiografie.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Nu e motiv de ingrijorare, am prieteni care au patit la fel si umflatura s-a tras in cateva zile, daca totusi ti-e frica, du-te la un control.

| Verbii_Daniela_1997 a răspuns:

Este necesar sa pleci la medic poate fi o fractura.