| ManolacheMihai1988 a întrebat:

Salut tpu.Aseara eram pe afara cu niste prieteni si din greseala, in joaca, un prieten m-a lovit cu piciorul in degetul aratator de la mana dreapta.Acum ma doare destul de tare, chiar daca il pot misca cat de cat si s-a umflat putin.Este doar dat peste cap? Nu imi pot da seama si sunt paranoic.Mi-e frica sa ma gandesc la luxatii sau etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

E normal sa se umfle dar o sa-ti treaca! Daca era rupt nu-l putea-i misca, asa ca stai calm happy

| ManolacheMihai1988 explică (pentru lpavel):

Multumesc mult! Chiar ajuta, ma simt mai usurat acum big grin

| ManolacheMihai1988 explică (pentru lpavel):

Sunt doua saptamani de cand m-am lovit, s-a dus umflatura dar durerea nu a disparut

| lpavel a răspuns (pentru ManolacheMihai1988):

Va disparea! Ai fost lovit tare... cum am mai zis daca era rupt nu-l puteai misca! Durerea poate persista si o luna ba chiar mai mult daca nu ai grija sa nu fortezi acel deget cu nimic...

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e rupt poate doar dat peste cap. O sa îți treacă.