| BiscuiteViteaz a întrebat:

Sa ma prezint.
Am 16 ani, 1.70 inaltime, 70kg.
Viteza 50m : 6.7 secunde
Rezistenta : Medie ( medie + daca trag de mine )

Bun, acum interveniti voi. De mic copil mi-am dorit sa ma inscriu la un club de fotbal, dar nu am facut-o din diferite motive. La scoala am participat la toate campionatele de fotbal ale scolii ( am fost din prima in echipa scolii ). Pot spune ca dau tot ce am mai bun pe teren. In luceu, am avut campionate de fotbal si am jucat ( puteam fi si capitanul echipei ).

Am vorbit de curand cu un vechi prieten care s-a inscris si el la un club de fotbal. Si ma cam bate gandul, sa incer si eu sa vad, poate iese ceva frumos. Dar... aici intervine un mare DAR, multi mi-au spus,, E prea tarziu, nu ai nizi o sansa",,, Aia de acolo sunt foarte experimentati",,, Daca mergi la vreun club la varsta asta pornesti cu un handicap deoarece nu ai mai fost la vreun alt club inainte". si asa mai departe.

As dori sa-mi spuneti daca as avea vreo sansa sa intru la un club de fotbal. Sau sa-mi spuneti macar care ar fi diferenta intre mine si unul care a facut fotbal de la 10 ani de exemplu.

Adica, ei s-au antrenat in club, eu cu prieteni ( nu prea pot spune ca se compara asa de mult antrenamentele dar. totusi. )

Chestia e ca vreau foarte mult sa fac miscare. M-am gandit sa ma apuc de alergat pur si simplu, dar mi se pare plictisitor sa alergi singur si am impresia ca nu pot rezista. Dar cand vine vorba de unde meci de fotbal, rezist tot meciul, intr'o continua alergare.
Am fost si la sala, dar ma plictisesc, chiar daca alerg pe banda, bicicleta... oricum ar fi e plictisitor.

ORICE sfat e bine venit happy.
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Parerile sunt impartite,niciodata nu e prea tarziu,trebuie sa nu renunti niciodata la visele tale, sa fii pozitiv mereu, asta te tine tare si aduce succesul. Poti sa te inscrii linistit, e ok.
Poti face si sala daca doresti, iar apoi sa alergi.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| itzy8 a răspuns:

E putin cam tarziu! ..eu am 17 ani si fac volei de la 10 ani. iar antrenorul meu nu primeste fete mai mari de 12 ani. poate depinde si de clubul sportiv, dar merita sa incerci!