| Flar3 a întrebat:

Salut TPU! Se pare ca din nou am o problema cu prietenii. De cateva zile ma tot cert cu doi baieti. Adica ei doi versus mine. Sunt colegi de la cealalta scoala, de unde m-am mutat in clasa a IV-a. Azi am planificat o iesire in oras pe ziua de maine. Si incepand de maine, as vrea ca conexiunea dintre noi sa slabeasca. Ma faceau prost din orice (nu intram cu ei pe CS, Discord etc.). De iesit ieseam deseori in oras, mai ales acum vara. Nu vreau sa le zic nimic, ma pun pe inactiv si pe contul meu de Discord si poate mi-l inchid doar din cauza lor. Sunt niste ratati si de colegii lor sa nici nu vorbim ca si de aia isi bat joc in ultimul hal. Va rog sa veniti cu o propunere! Cum as putea sa inchid o prietenie? Si va rog fara mesaje de genul sa nu fac nimic si sa accept totul ca atare. Mi-a ajuns pana peste cap de ei. OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Karlson a răspuns:

Consider ca ar fi bine sa le spui in fata faptul ca te deranjeaza comportamentul lor fata de tine si sa te distantezi din ce in ce mai mult pe zi ce trece. De asemenea ar fi bine sa iti informezi parintii in legatura cu aceste intamplari. Mult succes!