| titoo a întrebat:

Stiu ca la filologie se da bacul din romana, istorie si o materie la alegere (le stiu) si competene digitale la calculator care nu afecteaza la nota. Dar la engleza stiu ca se da doar oral. Deci nota la engleza din oral afecteaza la nota de la bac?
As dori sa stiu, imi puteti raspunde va rog?

Răspuns Câştigător
| claudica2703 a răspuns:

La engleza se da in 3 probe cum ar veni..listening, speaking si writing. Se primeste tot calificativ (a1, a2, b1 sau b2) care nu afecteaza cu nimic nota, dar cu cat calificativul e mai bun, cu atat ai sanse mai mari candva in viitor cand vei dori sa te angajezi undeva unde se cere limba straina sa fii luat in serios happy

1 răspuns:
| Stefanel94 a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic nota.