| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU.
Sunt baiat si am 17ani.
As avea și eu nedumerire legata de îngrijirea tenului,înainte nu foloseam nicio crema/niciun gel de curatare faciala, absolut nimic, doar spălat dimineața și seara pe fata.
Recent am observat ca-mi ies niște cosuri pe frunte(doar pe frunte) si mi-am achiziționat o crema hidratanta nivea soft si un gel de curatare de la nivea deep.
Nedumerirea mea e cand sa aplic aceasta crema si gel de curatare?
Si cum se aplica?
Imi poate afecta mai grav cosurile daca folosesc aceste creme?
Dau funda.
Un răspuns cât mai detaliat as dori! happy
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Daca intelegi bine limba engleza, iti recomand sa il cauti pe YouTube pe dr.Anthony Youn.
Explica foarte bine cum ar trebui ingrijita pielea pentru a o mentine curata, hidratata si cu o aparenta cat mai buna.
Iti las un link mai jos.Clipul a fost facut in ideea de a face ca tenul sa arate mai tanar, dar explica, de fapt, pasii pe care trebuie sa ii urmezi pentru ingrijirea corecta a pielii.

Desigur, are mult mai multe clipuri, dar daca ti se pare util, cred ca poti cauta si singur exact ceea ce te intereseaza.

https://youtu.be/kn4VmKVEzZo