| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si vreau sa imi las parul lung. Problema este cu mama mea. Pana acum, parul imi ajunge in spate, pe gat. Mi l-am vopsit acum cateva saptamani, ceea ce mamei mele i s-a parut ciudat. I-am explicat ca vopeseaua de par nu e doar pentru fete ( de vreo 500 de ori) si totusi a trecut cu vederea. Astazi m-am decis sa imi iau placa, deoarece parul imi este carliontat si ma deranjeaza cumva. Ce sa ii zic ca sa o conving.

2 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Nu o sa te schimbi radical daca lungimea parului tau sau infatisarea ta e diferita. (poate ca deja te comporti cuminte si frumos dar incearca sa maresti putin nivelul de amabilitate ca sa o induiosezi). Si inca un detaliu, daca asculti muzica pe care mama ta nu o priveste cu ochi bun, indiferent de cat de domoala sau soft e, fa-o in casti. Astfel nu ii dai sansa sa te atace din punctul asta de vedere. Am pățât

| vocea a răspuns:

Nimic spune-i doar ca asta e dorinta ta fiindca ea nu intelege, dar esti copilul ei iar dorintele tale o fac fericita