| KLiNK a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si azi am avut o zi foarte grea. Ne-a adus profesorul testele date la Fizica saptamana trecuta. Ziceam ca iau nota ok.dar ce sa vezi...2. Restul clasei a luat 3, 4 si vreo 2 colegi au luat 6. Eu sunt cam de 7-8 la fizica si nu imi pot da seama cum de am avut o nota asa mica. Ca sa rezolvam unele probleme trebuia sa transformam din km/h in m/s dar majoritatea am uitat asta. Asa ca eu am stiut sa rezolv numai problemele unde trebuia sa transformam.dar am uitat de transformare si le-am continuat in km/h. Cred ca de-asta am luat nota asa mica. Apoi vine matematica (tot cu un test) unde mi-am furat un 4...Pe la mate stiu de un 7, dar profa tinde sa exagereze cu exercitiile (sunt mult mai grele decat la bac). Parca ar fi de olimpiada. oricum, ar fi fost normal sa iau un 6. Daca erau d-alea de bac luam mult mai mult. Si uite asa m-am facut cu 2 note nasoale. La celelalte materii ma descurc foarte bine, acolo nu-s probleme.
Dam niste teste si la fizica si la mate saptamana viitoare. Am zis ca iau note mari (lectiile din care dam test le-am inteles perfect). Voi ce ziceti? Imi va afecta mult media 2-ul sau 4-ul? Sunt destul de suparat in legatura cu notele astea..parintii stiu de ele, asa ca nu-i problema cu ei. Problema e ca ma simt foarte prost si am scris intrebarea asta mai mult sa ma descarc. Voi ati luat intr-a 9-a asemenea note?

Răspuns Câştigător
| AlexMarian17 a răspuns:

Normallaughing) am avut in clasa a 9-a un 3 si un 4 la mate si la fizica si un 2 si un 4 la chimie.Sunt clasa a 10-a si chiar si anul asta am avut pe semestrul asta un 3 la fizica.Te inteleg.Mi se intampla si mie.La primul meu 3 era si eu suparat, da m-am obisnuit.O sa treaca, si apropo, notele alea se repara. Sper ca te-am ajutat si te-am incurajat sa nu mai fii posomoratlaughing

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Se intampla sa mai iei si note mai mici. Toti am trecut prin asta. Linisteste-te, nu te consuma. Important e sa te ambitionezi si data viitoare sa faci mai bine.

| NAT0 a răspuns:

Dacă tu plângi din cauza notelor în clasa a9a, la 15 ani. Ai fost ţinut în puf până acum. Şi totuşi, chiar dacă ai avea 10, tot nu ai avea un viitor asigurat.

| Daniel235 a răspuns:

Asta inseamna liceu militar man laughing