| TeoPink3 a întrebat:

:*
Sunt din Iasi,iar din al doilea semestru,sau la anul,cel tarziu,vreau sa ma transfer de la scoala unde sunt, la Colegiul National Iasi.Ma straduiesc de mult timp poentru asta,fac pregatire, suplimentar.
Dar am o mica problema legata de transfer.La toate materiile am media 8, 9,10 sau7. 80dar foarte foarte rar, dar la matematica abia scot un 7. Vreau sa stiu cam ce medie generala trebuie sa am pentru a ma putea transfera.Stiu ca trebuie peste 9 oricum,dar as vrea niste informatii exacte.
Legat de matematica,voi continua insa sa fac meditatii.
V-as ruga enorm de mult daca mi-ati putea lasa niste sfaturi despre cum as putea intelege la matematica mai bine, sau cel putin cum sa pricep din clasa.

1 răspuns:
| Clickerul12 a răspuns:

Salut. După întrebarea ta si celelalte detalii cred ca ești in clasa a saptea sau a opta. Oricum, ca sa intrii din a noua la natiinal la mate-info trebuie sa faci peste 9.60, la științe peste 9.40, iar la filo peste 9.20. Cam așa cred. Eu sunt in clasa a opta si iti sugerez sa faci exact așa : la mate si alte materii invata din primele ore si ieși la tabla, chiar daca nu știi. Încearcă sa lucrezi suplimentar si după sa ii arați profesoarei tale de mate, poate te punctează. Sper ca te-am ajutat