| Stefen3 a întrebat:

Salut TPU!
Sunt o fire mai retrasa, nu am prieteni multi. Aproape mereu cand trebuie sa vorbesc cu cineva mai indepartat imi fac fraze in cap cu ce o sa zic si cum sa zic dupa cand sunt singur repet ce am vorbit adineauri cu persoana respectiva pana rostesc cat mai corect crezând ca nu vorbesc bine etc. De multe ori pur și simplu nu știu ce sa zic, nu am idei de discutie atât cu fetele cât și cu băieții. In general sunt mai "aerian" nu stiu sa fac mai nimic de parca m-am nascut ieri.Eu nici nu am avut o relatie pana la 22 de ani si când vad ca niște copii de 14-15 ani ma oftic sau când vad în general cupluri...Cu toate astea cred ca am eu probleme dar nu știu csf...
Majoritatea timpului sunt asa fără chef de viata când am ocazia sa ies cu cineva mai degrabă as prefera sa fiu singur dar pe de alta parte vreau sa ies și eu ca un om normal dacă știți ce zic!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Când nu ai timp liber, ce faci?

| Stefen3 explică (pentru sierra1):

Eu sunt student

| sierra1 a răspuns (pentru Stefen3):

E simplu atunci, ieși cu colegii la o cafea/bere/plimbare

| Robert2526 a răspuns:

Esti timid, nu esti singurul, este ok. Trebuie doar sa exersezi, spre exemplu, cu fetele. Ai vreo relatie in acest moment?

| Stefen3 explică (pentru Robert2526):

Am vb si vorbesc cu multe fete dar atât, pur și simplu nu reușesc sa leg o relatie ca mi-a și plăcut de câteva dar nu știu cum sa acționez.

| Robert2526 a răspuns (pentru Stefen3):

Pai asta zic, exerseaza. Nu cu alea care iti plac, ci cu alea care nu iti plac. E mai usor daca nu esti implicat sufleteste. Fa si tu sex, distreaza-te