| AlexMgH a întrebat:

Sunt un baiat gras am varsta de 14 ani impliniti ieri greutate de 65kg si sunt pitic 1. 60m(pe langa ceilalti colegi)as dori un program pentru slabire(ce sa mananc, ce sa fac), dar vreau sa am si masa musculara(abdomen, spate, umeri, biceps, triceps, picor, tot)si inca un lucru dupa mine sunt subdezvoltat in toate toata lumea rade de mine si nu stiu daca ma credeti dar si tatal meu doar mama e singura cu care pot vorbi linistit daca puteti sa imi spuneti exercitii sau un sport sa indrept asta sa imi creasca mana piciorul inaltimea tot.Va multumesc! Dau Fundita!

Răspuns Câştigător
| CadeamiarMaseaua a răspuns:

La multi ani!
Incearca baschetul pentru inaltime.In fiecare zi iesi si alearga vreo jumatate de ora/o ora sa slabesti. Iar in legatura cu masa musculara...Nu prea e bine daca vrei sa te inalti. Poti incerca sa faci niste exercitii usoare.(abdomene, flotari, genoflexiuni...)

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

La multi ani!

| Hash001 a răspuns:

Baschet pentru inaltime si daca nu vrei sa ramai scund toata viata nu fa gimnastica si forta caci nu iti vor mai creste oasele.