| bogdannel977 a întrebat:

tatal meu trebuie sa plece de curand in misiune in strainatate, o sa stea acolo 6 luni si are nevoie se comunice video cu noi,prin skype preferabil,problema este, ce ar trebui sa isi cumpere, un netbook sau o tableta.Eu as prefera tableta pentru ca as vrea sa imi ramana mie dupa.El nu vrea sa dea mai mult de 600 lei pe ea si decat sa cumpere un laptop second-hand foarte vechi mai bine isi cumpara o tableta noua dupa emag.Acum marea problema este pe laptop te conectezi usor la net(cu fibra, acolo au fibra optica).La tableta probabil trebuie cartela cu internet probabil(tableta are 3G).in afganistan se poate conecta la internet cu o cartela cosmote sau Orange cu internet?

3 răspunsuri:
| YOLO3e333 a răspuns:

Daca cei de acolo dispun de Wi-Fi, atunci nu ar trebui sa fie o problema cu tableta. Daca nu dispun de internet Wi-Fi, ci, doar de fibra optica atunci laptop/note book.

| ShadoWizz a răspuns:

Nu stiu sigur daca o sa aiba semnal bun tocmai acolo.decat sa riscati cu tableta, mai bine un laptop, sincer.winking

| Criiinutza a răspuns:

Mai bine un laptop, mai bine o sa prinda semnal, si mai bine o sa va auziti si vedeati.