| Alexia04 a întrebat:

Salut TPU,știu ca i ciudată întrebarea,dar,prietena mea cea mai bună mă cam enervează,adică se da mare,cu părul,zice ca i mai frumoasă ca mine,ceea ce nu prea cred(nu zic ca s perfecta,dar toate persoanele îmi spun ca sunt f frumoasă),și mă călca pe nervi,se laudă cu tot și cu defectele,gen "Doamne ce buze naspa am,sunt prea mari,mult prea mari", iar eu în gândul meu " Ți ai revenit,nu te mai lauzi?",iar după o aud "EHH, toate ar vrea buze ca ale mele...sunt perfecte" și nu știu de ce,dar mă face să mă simț geloasălaughing))dar nu știu de ce, ce pot să fac ca să o readuc cu picioarele pe pământ și să nu mai fie o îngâmfată?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Nu ar trebui să fii geloasă, atâta timp cât zici că ești frumoasă și alte persoane te consideră la fel, gelozia ta este irațională. Acceptă lumea așa cum este, nu poți schimba pe nimeni cât timp ei se simt bine în pielea lor, când iubești pe cineva îl accepți așa cum este, cu bune și cu rele. Dacă ai ceva să îi spui, spune-i-o în față, dacă vrea să accepte „sfatul" bine dacă nu, nu. Nu înțeleg de ce te-ar enerva acest lucru, bucură-te atunci când altora le este bine, pune-te în locul persoanei din fața și nu mai judeca.

| Alexia04 explică:

Ea nu era așa, nu știu de ce a devenit așa fitoasa de la un timp