| Sebastian98qw9 a întrebat:

uite ce intrebare am.As vrea sa am un calculator de gaming,adica nu chiar asa, cu cele mai bune procesoare si placi grafice din lume, dar in fine.Ce ziceti are rost sa dau 5000 de lei pe un calculator bun, sau sami i-au componente pentru calculator.Si daca imi scimb o componnta din calculator trebuie sa-mi schimb si alte componente. Daca mi-ati putea da situri sau oferte pentru componente as fi foarte multumit.
Va multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| AlexUnder a răspuns:

Pai sincer 5000 lei mi se pare exagerat daca vrei un pc bun Facut pe componente de la 0 ai nevoie doar de 3000 lei si te asigur ca va rula asa cum vrei. Uite si un site de unde poti cumpara Pcgarage au componentele ceva mai ieftine ca la eMAG evomag si competitie.Pe forumul lor vei gasi si diferite giduri de configurare sistem gameing pentru diferite bugete. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Wrecked a răspuns:

Mai bine iti cumperi unul sau daca te tine punga si vrei un pc de gaming cumpara un Alienware