| alexalx1234 a întrebat:

Un baiat timid care nu are incredere in el poate avea prietena?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca da, catelusi de companie pot fi si timizi

| Andreeush a răspuns:

Nu zice nimeni că nu ai voie să îți faci prietenă.
Însă ar trebui să ai alte priorități înainte de ați găsi o prietenă. De exemplu ar trebui să încerci să devii mai încrezător, să ai încredere în tine. Să nu mai fii o persoană timidă altfel o să ai multe de pierdut.
Ai încercat să cauți ajutor profesional?

| OldSoul a răspuns:

Da, de ce nu?

Insa, adevarul e ca ar avea mult mai multe sanse daca ar scapa de timiditate.

| Plato a răspuns:

Oricine poate avea, nu exista exceptie. Doar daca nu vrei nu ai. Te asigur, poti sta linistit. In schimb, chiar ar trebui sa ai incredere in tine, nu te incurajez sa ramai asa, nu e bine. Nu e vorba de prietena, e vorba ca vei fi "mancat" daca nu te dezgheti putin, vei avea mult de suferit. Chiar daca nu are legatura directa cu intrebarea, incearca sa faci ceva, sa ai incredere in tine si sa nu fi frustrat/complexat de nimic.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Clar nu.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nu,e interzis.

| MariusNWM a răspuns:

Da, cu ambitie si curaj poate sa face orice vrea el.