| STEFANXxX a întrebat:

Urgent! Maine am examen la franceza,eu deja am invatat tot, doar ca am un vocabular nu chiar gramatic.Adica cand povestesc un text in franceza eu incep sa ma balbii si sa caut cuvinte potrivit in franceza pentru a le zice.Eu cam am emotii,ei este normal,dar totusi am emotii ca si cum nu as fi invatat, nu prea stiu toate temele calumea si ma tem sa nu-mi scada nota pentru ca ma balbii.Ce pot face in asa cazuri.Stiu ca e cam stupida intrebarea, dar eu nu mai stiu ce sa fac.

1 răspuns:
| Nymhadora a răspuns:

Concentraza-te si o sa reusesti sa iei nota marehappy Bafta! Iti tin pumniihappy
Si nu uita sa repeti mult inainte de lucrare...pe mine asta ma ajuta mereuhappy