| SupMates a întrebat:

Voi ce faceti cand doriti cu adevarat sa faceti ceva dar nu aveti vointa necesara,cum sa iti depasesti limitele, cum sa te perfectionezi?
Dau funda pentru cel mai logic si clar raspuns!

Răspuns Câştigător
| DiyanAndorea a răspuns:

>)))) asta ma duce cu gandul la mine... vreau sa ma apuc de alergat, dar nu am vointa necesara sa imi pun gandurile in practica >)))

In primul rand, daca nu ai vointa necesara, inseamna ca nu iti doresti cu adevarat acel lucru. Serios acum, daca ti-ai dori cu adevarat, ai face orice sa obtii ceva sau sa faci ceva. Cand vrei cu adevarat, orice se poate.

In concluzie, ca sa iti depasesti limitele sau sa te perfectionezi, trebuie sa iti doresti CU ADEVARAT acest lucru. Nu am cum sa detaliez. Totul vine din interior.

1 răspuns:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Sa presupunem ca vrei sa devii rapper, dar nu ai chef sa scrii versuri sau sa concepi un instrumental. Este in regula atata timp cat nu devine un obicei. Daca devine un oobicei este posibil ca acel lucru pe care l-ai crezut ca fiind important sa fi fost mai degraba o corvoada. Daca esti cu adevarat pasionat de muzica, teatru, chimie, anatomie nu are importanta domeniul in care vrei sa activezi si depui un efort considerabil, ai incredere deplina in fortele proprii si pui pasiune atunci este aproape imposibil sa nu reusesti. Inca o data nu uita de ce faci ceea ce faci.