| Anonimul1233 a întrebat:

Vreau sa dau la academia de politie Alexandru Ioan Cuza. Mai am inca 4 ani, acum voi trece a 8 a. Admiterea este la lb. romana, istorie si lb. engleza(asa vreau eu). La ce profil din : filologie, mate-info, stiinte sociale, chimie-bio sa merg?

3 răspunsuri:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Nu inteleg ce spui. Bacul se da la fiecare profil diferit, du-te la un profil care crezi ca te va avantaja pe ceea ce vrei sa faci tu in viitor. Eu nu ma gandeam nicio clipa la economic si am intrat pe economic pentru ca mi-am dat seama ca ma avantazeaza in ceea ce vreau sa fac eu, si se da si un bac care imi convine cu romana mate si geografie care mi-a placut de mic

| Ioanaah a răspuns:

Care e întrebarea?

| mazan a răspuns:

Altu care in loc sa se distreze se gandeste la academie. La istorie iti trebuie o carte si o inveti atat, se cer mult mai multe detalii la academie fata de liceu. Engleza o inveti cu calculatoru filmele si alte rahaturi si gramatica oricum nu o mai faci in liceu asa ca nu prea are importanta la ce profil te duci. Du-te unde crezi tu ca-i cel mai bine.