| kidDiana a întrebat:

Vreau sa imi cumpar si eu un mp3! 1.De unde as putea cumpara? 2.Care este diferenta dintre mp3 si mp4? Voi ce imi recomandati? Fundita pentru cea mai buna lamurire!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

De la hipermarket la electronice gasesti, mp4 reda videoclipuri in timp ce asculti muzica si mp3 doar arata intr-un mesaj melodia care o asculti, mp4 are radio depinde de model si cateva jocuri dar iti termina bateria repede iar la mp3 bateria se schimba cu usurinta, pe cand la mp4 daca nu mai incarca bine iti iei adio de la el.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la un mp3 player, nu la mp3 formatul audio.

un mp4 player poate reda si formate video (filme, videoclipuri), plus ca melodiile mp4 (.m4a,.aac) se aud mai bine decat cele mp3.