| TheOneTime a întrebat:

vreau sa imi cumpar un telefon in bugetul de 1300-1500 lei si m-am gandit la urmatoarele variante: LG Nexus 5X sau ASUS Zenfone 3? Zenfone 3-ul e mai noi ca 5X dar asta inca e bun din ce am auzit.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca stai sa le compari (in functie de model) http://bit.ly/2izJGI5 obtii ca Zenfone are ceva avantaje la camera si poate dual sim-ul care ti-ar fi de folos si ceva rami in plus, iar LG Nexus-ul are procesorul si gpu-l mai bun, chiar daca nu e octa-core are ceva avantaje in plus, in rest, sunt "aproximativ la fel". Doar daca tu cauti ceva la el gen rezistenta baterie, forma, design, brand poti sa spui ca "unul e mai bun", au totusi capacitati aproape "la fel". Ia de la eMAG, daca nu-ti convine produsul il poti returna.

1 răspuns: