| vladys a întrebat:

Vreau sa-mi pun cercel in ureche, sunt baiat si a-s vrea sa stiu un loc curat unde pot face gaura sa nu ma infectez si un cercel asa mai finut! nu am chef de injuraturi si de chestii, esti gay sau nu stiu ce pentru ca nu ma intereseaza
!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu te infectezi, dacă ți-o faci la un cabinet medical, specializat. Te costă aprox. 5-10 lei.
La început, vei simți un ușor disconfort. Dar te vei obișnui.
Să știi că, sunt organisme care nu suportă orice metal în ureche.
Eu, de exemplu, deși sunt o colecționară a cerceilor, nu pot purta decât aur, orice alt metal, chiar și argintul, îmi provoacă alergie. Poate sunt eu mai sensibilă, nu știu.
Nu zice nimeni că ești gay, dacă porți cercel în ureche. Dar puneți-l în partea stângă. Din câte am înțeles, ceilalți, și-l pun în partea dreaptă, pentru "recunoaștere". big grin

| vladys explică (pentru floresdemayo):

Asta stiu cu stanga si dreapta dar am intele ca primul este ori de aur ori dala medicinal cu pistolul

| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

Flores...şi eu sunt alergică la majoritatea metalelor.
Dar există o soluţie destul de bună: acoperi periodic partea care intră în contact cu piele cu un strat de ojă transparentă (lac). Aşa nu o să mai fii limitată doar la un metal, două şi o să poţi purta orice model.

| floresdemayo a răspuns (pentru NOname):

O să încerc, ai fi salvatoarea mea! love struck

| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

Mmm... smug