| FaraNumePls a întrebat:

Trec a 9-a si nu stiu daca in prima zi trebuie sau nu să vină cu mine un părinte. Eu pana anul asta nu am vrut sa vina nimeni cu mine dar ma gandesc ca e ceva nou (scoala, diriga, colegi, bla bla). Voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat la inscriere.
In prima zi, si nici pe parcursul liceului, nu trebuie sa vina parinti, decat daca au fost chemati.

2 răspunsuri:
| wolfves a răspuns:

Nu vine mai nimeni, dar poti veni daca vrei. Eu am fost cu mama, dar mai erau decat 2 in afara de ea acolo si inca un tata.

| hanakoikezawa a răspuns:

Din moment ce ești într-o instituție nouă unde bănuiesc că nu prea cunoști lumea, eu aș fi de acord să vină cu tine un părinte. Nu e nimic rușinos dacă faci asta. ^^