| hammercondio a întrebat:

Salut tuturor,aveti vreo idee ce sa fac sa nu ma mai simt singur?
Nu ma luati cu sa imi fac o prietena lucrul asta e imposibil pentru mine laughing) orice as face resping orice fata asa ca as vrea niste idei.
In timpul liber citesc,ascult muzica,ma plimb, merg la cinema singur neavand prieten insa sunt momente cand ma simt singur si nu stiu ce sa fac.
Ce idei imi puteti oferi?
Multumesc

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apucate de vlog pe Youtube cu o camera pe cap inregistreaza viata care o ai si in timp cu taguri, distribuiri sau nu lumea va vedea apar comentarii si vei nimeri unu care se aseamana cu tine. Asa am cunoscut pe cineva prin Youtube. E grea situatia cu femeile dar invata sa faci mancare ca sa te descurci cand vei ajunge independent.

| Adry05 a răspuns:

Sa lucrezi la tine, cauta despre comunicarea cu oamenii, invata tehnici, pune-le in practica, sporeste-ti increderea in tine, fa-ti cercuri sociale cat mai largi in care sa umblis i sa ajungi ulterior sa cunosti pe cineva.

| Andreeush a răspuns:

Să îți faci prieteni, să comunici cu cei din jur.

| hammercondio explică (pentru Andreeush):

Nu prea ma pricep la comunicare din pacate, tot ce spun par plictisitor

| Plato a răspuns:

E exact atat de posibil pe cat crezi tu ca e. Daca tu crezi ca e imposibil, chiar asa e. Daca ai crede ca poti, ai putea.
Ia-ti un animal de companie, ca sa nu te simti atat de singur.

| Emma30555 a răspuns:

Fa ti niste prieteni, poate daca te inscrii la cursuri de dans sau de pictura sau actorie ceva care sa te atraga, iti faci si niste prieteni si iti gasesti si ocupatii. Poti face si munca de voluntariat daca ai timp

| hammercondio explică (pentru Emma30555):

De dans am facut nu ma pricep, pictura nu sunt atras in schimb am facut chitara si mi-a placut dar nu s-a legat nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te simt singur? Fi tu prietenul tau imaginar, simplu.