| Anonim31189 a întrebat:

Salut tuturor.
De cateva luni ceva ma framanta pe interior.
Stiti,mie imi place sa vizionez anime-uri,kimi ni todoke,kaichou wa maid sama, shuffle, fairytail, naruto,zero no tsukaima, toradora(animeuri de dragoste).
In fine, dar ceva pare sa nu fie in regula.Cand termin un anime intru in depresie si plang.
Ma gandesc la viata mea si ma ratacesc prin ganduri care nu cred ca sunt normale.
Adica, am vizionat cv animeuri pana acum...si niciodata nu plang cand ma uit.plang dupa ce le termin.
Cred ca e invidie,ma simt frustrat si intru in depresie.
Iar rezolvarea la aceasta depresie e una simpla si totusi complicata dupa parerea mea. Daca caut alt anime tot de dragoste si il vizionez, depresia dispare, dar reapare cand termin anime-ul.
Sincer sa fiu nici nu stiu la ce categorie de intrebari sa pun asta.
Adevarul e ca sunt genul de persoana care nu are incredere in sine.Cand sunt ranit,nu arat niciun pic de tristete, prefer sa plang in camera mea sau sa imi canalizez furia ridicand greutati.
In fine, la problema cu anime-urile.va rog dati-mi niste sfaturi, pareri, poate e cineva care simte ce simt si eu.

Răspuns Câştigător
| da33a a răspuns:

Incearca sa iesi afara...sa te mai distrezi si o sa vezi ca o sa incepi sa nu mai ai frustrari pentru ca iti vei da seama ca duci o viata frumoasa ca in farytail :*

3 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

Aceeasi problema o au o multime de persoane, dar nu este legata neaparat de anime-uri. Eu de exemplu ascultam muzica la casti in fiecare dimineata ( in timp ce mergeam spre scoala), iar dupa ce le scoateam ieseam din lumea aia minunata si intram in iad, in lumea reala. Ei bine, mi-am dat seama ca muzica era pentru mine un drog, un viciu,( cum sunt anime-urile pentru tine, probabil) asa ca am decis sa o las mai moale. Probabil ai auzit cat de rau se simt cei care se drogheaza dupa ce efectul substantelor s-a terminat, e acelasi lucru si in ceea ce priveste muzica, anime-urile sau ori ce alt viciu( la o intensitate mult mai mica totusi). Sfatul lui @da33a e foarte bun, mai ales acum ca vine vara. Incearca sa faci un sport, sa joci sah cu batranii in parc, orice in aer liber ( mai putin ce e interzis big grin, dar asta ramane la latitudinea ta).

| iusy98 a răspuns:

Esti emo

| Anonim31189 explică:

Hey,
M-ati inteles gresit.
Am foarte multi prieteni, unii chiar foarte buni si ies aproape in fiecare zi afara sau prin oras.
Dar chestia e ca atunci cand ma intorc acasa nu fac altceva decat sa ma uit la anime in mare parte.
Si desi imi place, intr-un fel ma deranjeaza, deoarece nu cunosc pe nimeni care sa se uite la anime si de aceea mi se cam pare cam ciudat.
Si apropo Iusy98, nu sunt emo.
Nu ma imbrac ca ei, nu ma machez, nu imi fac parul ca ei.
Arat ca un baiat normal, doar ca din cauza unei fete(ca sa zic asa) am descoperit anime-ul si a inceput sa-mi placa.
Totusi ma simt ciudat.
Uneori stau in pat si ma gandesc la tot felul de chestii.