| sdfsdfdafs a întrebat:

Salut tuturor! Nu stiu daca am ales categoria corecta pentru intrebarea care urmeaza sa o adresez, dar in cazul in care am gresit imi cer scuze. Consumul de substante etnobotanice are efecte mai grave decat consumul de heroina sau cocaina? Poate stie cineva! Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| deniisu a răspuns:

Heroina si cocaina sunt mult mai periculoase decat etnoboatnicele. daca nu esti depedent de ele(etnobotanice)i bine.da deja daca esti depedent i rau.de etnobotanice te poti lasa mult mai usor decat de cocaina si heroina,, da usor cu cantitatile ca se ajunge repede la coma(mai ales prima data):O.da tot mai bine i sa nu incercilaughing

4 răspunsuri:
| Coco_3708 a răspuns:

Eu una zic sa nu te apuci nici de una nici de alta pentru ca e de rau... etnobotanicele sunt mai usoare decat heroina si cocaina si nu dau dependenta... heroina si cocaina dau si nue bine de loc pentru ca te distrugi pe tine. eu una zic sa nu te bagi pe nici una nici alta

| MicutzaaPooh a răspuns:

Inafara de faptul ca vezi cai verzi zburand nu cred ca te afecteaza cu nimic etnobotanicelethinking oricum ai grija la cocaina si heroina! Peace frate! bye-bye.

| sdfsdfdafs explică:

Va multumesc mult. In nici-un caz nu am de gand sa ma apuc de asa ceva. Am pus aceasta intrebare doar pentru ca am o prietena foarte buna care, dupa o dezamagire in iubire a inceput sa foloseasca tot felul de substante etnobotanice, iar in ultimul timp starea ei de sanatate nu a fost una tocmai buna. Fiind unul dintre cei mai apropiati prieteni ai ei mi-am dat seama ca avea un comportament total schimbat si ca ceva nu era in regula.Nici macar nu ma mai suna asa cum facea zilnic sa ma intrebe daca sunt bine si atunci cand o sunam eu nu imi raspundea ori avea telefonul inchis. Indiferent nu puteam sa fiu si nici sa stau cu mainile in buzunar fara sa fac nimic, asa ca am inceput sa ma interesez despre ce se intampla cu ea si am aflat ca umbla in grup cu niste baieti si fete (Va dati seama: anturajele) care au invatat-o sa consume aceste substante extrem de periculoase. M-am dus si m-am luat de aia, chiar daca am fost amenintat si mai multe chestii, am reusit sa o scot de acolo, iar acum este pe maini bune. Am eu grija de ea. Nu stiu daca am facut bine sau rau si sunt destul de constient ca pana la urma nu aveam nici-un drept sa ma bag in chestia asta pentru ca este viata ei si poate sa faca ceea vrea cu ea, dar ne cunoastem de mici si nu o puteam lasa sa se distruga stiind ca este o fata frumoasa si inteligenta care are toata viata inainte de acum incolo. Acum se simte mai bine si imi multumeste pentru ceea ce am facut pentru ea. A inteles si faptul ca pentru o dezamagire in iubire nu trebuie sa faca in acest mod, si ca pentru nimeni nu merita sa planga, dar chiar pentru nimeni, iar cine merita nu o va face niciodata sa planga.