| Meagle a întrebat:

Salut, urmeaza sa dau diferente pentru transfer pentru a intra la un liceu de arta pe teatru, imi este tare frica, ma gandesc oare va fi usor sau greu? Sunt 7 probe din care stiu sigur ca pot face 6, va rog daca puteti sa imi explicati cum este cu diferentele (imi este tare frica si acum am trecut a 10 a).
La probe trebuie sa: -spun o poezie, o fabula, o poveste, o poveste din viata, sa cant un cantec sa stiu categorii estetice si din caietul celor de a 9 a cu istoria teatrului (ajutor va rog)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti talentat cu adevarat, toate probele alea ti se vor parea usoare si iti va face placere sa le interpretezi.
Din pacate, noi nu avem cum sa-ti influentam ajutorul sau inteligenta, asta depind 100% de tine si de pregatirea ta.
Daca esti stapan pe cunsotintele tale, mergi la examenul de diferente, daca nu, stai linistit unde esti.

| ancaval a răspuns:

De ce frică? Poate ai emoții, care sunt sănătoase la orice om care trăiește și NU e un robot.
Succes!