| Martsje a întrebat:

Vreau sa ma transfer la teatru la Octav Bancila. M-am interesat si cica trebuie sa dau diferente la istoria tatrului si la ESTETICA. Pentru istoria teatrului am de unde sa invat dar la estetica nu am de unde lua si nu stiu ce invat. Daca stiti un site sau alte surse de unde pot invata putin va rog sa ma ajutati love struck. Sau daca stiti ce mi-ar putea da ..please help me big grin.

1 răspuns:
| stpu a răspuns:

Eu stiu carti despre estetica poeziei, dar nu cred ca astea te vor ajuta la teatru.
In schimb, poti intra pe forumul UNATC, iar la sectiunea teatru poti lasa un mesaj in care sa ceri ajutorul... cu siguranta studentii de la teatru iti vor recomanda cel putin o carte despre estetica.