| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,va pun o intrebare pentru cei care locuiesc in nordul Italiei sau care cunosc caracteristicile zonei:unde sunt de obicei iernile mai geroase,in Torino sau in Milano(ma refer chiar in oras nu in muntii inconjuratori)? unde ninge, in general, mai mult? ninge macar cat in sudul Romaniei(adica ca la Bucuresti)?

1 răspuns:
| TheAce a răspuns:

In Piemonte si implicit la Torino e mai frig, mai ales iarna. Iernile difera, dar se intampla sa avem ina ceasta zona si ierni comparabile cu cele din Ro.