| anonim_5469 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati daca stiti.winking O sa scriu aici o problema si daca stiti si vreti sa ma ajutati, va rog sa imi scrieti problema in C++. Nu ma descurc foarte bine la programat. straight face deci probleme suna cam asa: " Se citesc dimensiunile pentru laturile unui triunghi. Sa se calculeze aria si perimetrul triunghiului. " Daca ajuta, noua ne-a zis formula pentru. arie(suprafata) asa:
S Btw: DAU FUNDA!
P. S. : Scuze de categorie, dar nu am stiut unde sa o pun... big grin

2 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Temele sau rezolvatul exerciţilor (adică dat mură-n gură) este interzis aici.Citeşte regulamentul!
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente

| anonim54002 a răspuns:

Sunt tot eu de pe alt cont. my life de ce te bagi?
1) 9 din 10 intrebari care le gasesti pe site sunt pentru teme.
2) vezi ca stai rau la gramatica.
3) problema asta nici macar nu are vreo legatura cu scoala. e pentru un curs din afara scolii. phbbbbt
4) data viitoare cand nu ai un raspuns relevant: TACI