| Sanda_9234 a întrebat:

Salut.Vara la tabara am facut cunostinta cu un baiat din a 7a eu sunt a6a si cu o fata din a7a.Acel baiat o place pe acea fata si ea il place dar ei nu foarte des comunica si mai comunic si eu cu acel baiat ea sa-r putea supara vreau mai multe pareri Fundaa

2 răspunsuri:
| MiniEmoTion a răspuns:

Incearca sa-l seduci...INSA,intreab-o si pe prietena ta daca ar vrea ca tu sa fii cu baiatul respectiv
(Scuza-ma ca nu am dat detalii, dar nu stiu ce s-a intamplat in tabara respectiva)

| techUranium a răspuns:

Dacă tu şi acea fată sunteţi prietene bune, v-aş sfătui să faceţi în aşa fel încât acel băiat să nu intervină între voi.

Puteţi comunica cu el, vă puteţi întâlni, etc. dar doar în calitate de amici. Dacă vei dori ceva mai mult, poţi risca ca prietena ta să nu mai vorbească cu tine.
Ai grijă la decizia pe care o iei şi gândeşte-te că deciziile tale nu te afectează doar pe tine.