| Z10fortza a întrebat:

Salut.Voi(ma refer la voi cei care stati toata ziua pe Youtube si lasati cate un comentariu care strange 100, 950 sau poate chiar 1, 3K likeuri)cum reusiti?
Eu ma uit pe Youtube din 2014 si am stat doar pe margine uitandu-ma la ce comentarii pot lasa unii internauti(in special la videoclipurile cu tema religioasa). Totusi acum aproape un an am decis sa intru si eu in acest "concurs". Doar ca mi-am dat seama ca nu e atat de simplu.Primul comentariu a fost la fata aia sap7e(Elena Otilia o chema inainte) in care am scris un simplu "Super" si a functionat,am primit o inima. Zilele urmatoare,am lasat o serie de comentarii aleatorii la mai multe canale.Tin minte ca am fost foarte binedispus cand am primit o notificare cu "Cineva ti-a apreciat comentariul".La inceput m-am gandit sa va scriu marea majoritate a comentariilor pe care le-am scris si nu au primit nici un like ca sa imi spuneti care era cea mai buna forma in care puteam sa le scriu,dar poate o sa va plictisesc.Pot spune doar ca am lasat niste commenturi foarte,foooarte retardate.Un exemplu ar fi la Based Zeus (cine-l stie?) cand a anuntat ca va face un q&a si intarzia cu el,asa ca i-am scris:
"Roses are red
Violets are blue
U said you're gonna make a q&a
U said, didn't you?"
Mai tarziu mi-am dat seama ca e cringe, dar atunci am crezut ca e foarte inteligent si faptul ca nu am primit niciun like m-a facut sa ma intreb daca am setat ceva pe contul de Youtube si oamenii nu-mi pot da likebig grin.
Cateva ponturi pentru a lasa un comentariu inteligent?

1 răspuns:
| Eduard619 a răspuns:

Trebuie să fii printre primii și să lași cv total idiot sau să cerșești like urile.