| Denisa_9711 a întrebat:

vreau niste pareri. cunosc un baiat(mai mare cu 4 ani decat mine) care imi tot zice (de multa vreme)aproape in fiecare zi ca ma place si tine foarte mult la mine.Inainte vorbeam foarte des cu el. intotdeauna ma saluta intreba de mine, dar eu nu il placeam la inceput, iar acum cand eu am inceput sa il plac si tin la el, mi se pare ca pe el nu il mai intereseaza de mine.nu stiu ce sa cred poate mi se pare mie( acum foarte rar vorbeste cu mine). oare a fost adevarat tot ce imi zicea sau doar lipsa de ocupatie. vreau niste pareri de la voi... CE po sa fac?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate ca s-a gandit ca daca continua sa fie insistent te vei gandii ca e enervant si nu il vei mai baga in seama dar daca tie a inceput sa-ti placa de el da-te bine pe langa el sau spune-i-o sau rogaa pe cineva sa il intrebe daca mai simte ceva pentru tinehappy iar daca da ar fi bine sa-i zici ca tii la el. bafta:*

| niknip a răspuns:

Ma gandesc ca nu vrea sa para foarte insistent daca pana acum tu l`ai tratat cu indiferenta.Nu poti sa stii ce gandeste daca nu vorbesti cu el. Daca a tinut cu adevarat la tine cred ca si acum e dispus sa isi manifeste sentimentele si eu cred ca a fost sincer cand ti-a spus ca tine la tine, mai ales ca a fost perseverent.
Incearca sa vorbesti cu el si fa in asa fel incat sa ii arati ca ii oferi o sansa daca bineinteles iti doresti sa iti fie prieten.Comunicarea e cea mai importanta.Bafta! :X

| Georgiana05 a răspuns:

Probabil nu vrea sa te "streseze". Daca a vazut ca tu tot nimic. Poate s-a lasa pagubas.Nu stiu, incearca sa-i bati niste apropo-uri daca nu sa-i zici direct.