| ShiftAdy a întrebat:

Salut,vreau sa imi schimb numele pe facebook, dar nu merge pentru ca am editat de prea multe ori numele.smuneti-mi si mie va rog, cum sterg numele vechi din lista cu nume?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Din pacate pentru tine, e imposibil sa stergi acele nume, prin urmare esti in imposibilitatea de a-ti mai schimba numele pe facebook. Motivul e simplu. Facebook are o politica stricta in ceea ce priveste falsul de identitate. Drept urmare se presupune ca nu ai de ce sa schimbi mai mult de 5 ori numele (doar daca nu incerci sa faci reclama unor produse sau incerci o identitate falsa). Stiu ca nu e cazul tau oricum, nu insa inteleg de ce ai dori sa schimbi numele de atatea ori, mai ales pentru ca pe facebook, oricine se respecta isi posteaza numele adevarat.