| Alcs a întrebat:

Salut vreau sa ma combin cu o fata, doar ca atunci cand o sa vorbesc cu ea nu stiu ce sa-i zic. PLS ajutor!

2 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Si ce ai vrea? Sa iti scriem un scenariu? Fii spontan, nu ai cum sa ramai fara subiecte de discutii daca ai imaginatie. Cand nu stii despre ce sa mai vorbesti umple golul cu o gluma sau altceva haios. Suntem unici prin felul de a vorbi si aborda o fata, ce ai vrea, sa iti dam replici ca la teatru si tu sa le inveti ca un robotel si sa te panichezi si sa transpiri cand le uiti? Fii natural, daca discutia e una placuta si confortabila, replicile vin de la sine, si apoi nu faci monolog, mai zice si ea ceva si tu poti face o conversatie din asta. Pe cat posibil nu inchide replicile cu potential mare de conversatie prea repede. Leaga-te de amintiri care au legatura cu subiectul discutiei, intamplari haioase, chestiile astea le fac pe fete sa se simta bine.winking

| DeeeaA a răspuns:

Nu e mare "chestie". Adica...totul vine de la sine. Tu vrei sa ai o relatie cu ea,nu? Trebuie sa existe comunicare altfel... Degeaba ne ceri sfatul in privinta asta, caci, atata timp cat tii neaparat ca o cuceresti, ceea ce spui tu trebuie sa vina din sufletul tau, sa-i placa felul in care gandesti, sa vada ca are cu cine discuta. Sfat:Fii tu insuti. Si inca ceva! Fetele asteapta ca baietii sa fac primul pas. Rar intalnesti o fata care sa vina la tine. Ar putea insa exista speranta ca va incepe ea o conversatie frumoasa dar sa nu ii dai raspunsuri din alea inutile gen "Da!", "Nu!", "Nu stiu!", ci sa dezvolti oarecum propozitiile, sa te faci inteles si sa vada si ea ca esti in stare sa fii "barbat"hee hee.
Sper ca te-am ajutat.
Fundita?