| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, aceasta intrebare am adresat-o de 2 ori aici pe TPU! Problema mea este foarte dificila si am mare nevoie de ajutor!
Problema mea suna in felul urmator:
In clasa 5 cand a inceput anul de invatamant, am vazut noua noastra profesoara, este exagerat de frumoasa si slabuta asa ca m-am indragostit de ea, din aceasta cauza, nu simt dragoste fata de alte fete, stau mereu cu gandul la ea si imi imaginez cum facem amandoi sex, cum ne sarutam si atunci cand o vad am niste emotii extreme, tin ciuda cand cineva strain vorbeste cu ea, incerc sa o fac sa imi atraga atentia, sa stau de vorba cu ea dar ea imi raspunde uneori cu "lasa-ma in pace" ceea ce ma afecteaza foarte tare. Peste tot unde merg, tot timpul nici macar o secunda nu a fost sa nu ma fi gandit la chipul ei, la vocea ei blanda! Am intrebat-o intr-o zi ce parere are despre mine si ea a raspuns cu "auzi tu? Lasa-ma in pace odata! Ce ai cu mine! Mie mi-i total indiferent de tine si de viata ta asa ca cauta-ti de treaba!" Dupa asta am ramas total socat si lacrimam in timpul orelor, ma abateam de la tema, ramaneam fara cuvinte, eram extraordinar de stresat si nu puteam dormi cu noptile!
Eu singur nu stiu de ce simt dragoste fata de femei in varsta de 28 de ani!
Asa ca va rog ajutati-ma cu tot ce puteti!
Asta e o problema serioasa! Nu e gluma MA JUR!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" lasa-ma in pace odata! ce ai cu mine! mie mii total indiferent de tine si de viata ta asa ca cautati de treaba!"

bine a zis femeia! Tu ocupă-te de chestii mai... lumești cum ar fi lecțiile pentru mâine

| Mosotti a răspuns:

Ai mai intrebat si ti s-a raspuns.
Nu te poate ajuta nimeni de aici, te poate ajuta un psiholog sa scapi de obsesia asta.
Deci e inutil sa tot repeati intrebarea, ca poate mai iei si sanctiune pentru repetat care s-ar putea considera spam probabil.

Oricine de aici ti-ar zice sa termini cu obsesia asta, dar tu nu poti face asta, asa ca e clar.