| GheorgheDudu1 a întrebat:

Am fost agresat de o gasca de boboci care se credeau bombardieri (ca majoritatea bobocilor cu gleznele goale), s-a intamplat in baie unde erau 3 indivizi. Imi faceam nevoile, dupa ce m-am dus sa ma spal pe maini au inceput "caterinca" apoi nu ma lasau sa ies din baie. Au inceput sa-mi puna intrebari la intimidare (Ce clasa esti? Din ce cartier sunt, etc) apoi mi-au ordonat sa-mi dau masca jos ca sa ma filmeze si sa intru în belele(Liceul a impus o regula cum ca daca prinde pe cineva fara masca in cladire se cheama politia care vine la pachet cu o amenda). O scandura de 45kg 1.65, agresorul guraliv s-a decis sa-mi dea masca jos cu forta, am prevazut actiunea pe care urma sa o faca deoarece eram atent la limbajul corpului, am facut o eschiva, i-am dat un cot in gura apoi l-am lovit din lateral la baza genunchiului, provocandu-i o entorsa. Urmatorul era mai solid dar degeaba deoarece strategia lui era sa ma prinda de gat apoi sa ma puna la pamant cu greutatea corpului, o strategie universala pe care am vazut-o de prea multe ori in scoli. I-am facut fenta si am dat cu el de pamant, apoi l-am prins in RNK (Real Naked Choke) pana a lesinat. Al 3 le-a a fugit sa anunte directorul. Ni se va discuta situatia intr-un consiliu, directorul ne-a amenintat ca vom fi toti exmatriculati. Politia nu a fost anuntata si nici nu vreau deoarece ei vor avea avantaj ca sunt raniti, nenorocitii au facut pe victimele. Voua vi se pare drept sa fiu pedepsit pentru ca m-am aparat? As anunta politia dar au mai fost cazuri in care s-au luat multi bani de pe agresori si eu aici par agresorul... nu vreau ca sobolanul ala sa ma stoarca de bani pentru un nas spart si o entorsa, sunt clasa a 12 a si nu vreau sa fiu exmatriculat tocmai acum din liceu.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Fara martori si fara nimic cu care sa dovedesti ce s-a intamplat, nu vad cum se poate lua o decizie impotriva ta. Este cuvantul tau impotriva cuvintelor lor. Spune adevarul cum s-a intamplat, ca s-au luat de tine aiurea, doreau sa iti dea masca jos si sa te bata. Cum se dovedeste ca tu i-ai provocat entorsa? S-a petrecut totul in baie, putea foarte bine sa alunece pe gresie. Doar nu erai prost sa astepti sa sara ei pe tine... cocalarii astia si-au cautat-o cu lumanarea. Nu sunt pro violenta dar astia sunt viitorii infractori, smecherii de cartier care dau la cap si cred ca totul li se cuvine.

| GheorgheDudu1 explică (pentru Aasdfghj):

S a rezolvat, totusi am 5 puncte scazute la purtare

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

A fost doar un vis, stai linistit.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu inteleg ca trebuia sa te aperi dar nici chiar asa, din cate am inteles ei nu au sarit la bataie si nu ai dovezi impotriva lor. Totusi ce i-a apucat sa se ia aiurea de tine? Ati mai avut ceva tangente inainte?
E posibil sa te exmatriculeze (eu am avut un coleg in a 12 a care a fost exmatriculat, pentru un lucru minor, dar tot exmatriculat si a trebuit sa isi caute un liceu care sa il accepte ca sa nu piarda anul). Atunci invatamantul era obligatoriu 10 clase, acum am inteles ca 12 clase deci nu poate sa te exmatriculeze si sa pierzi anul.

| GheorgheDudu1 explică (pentru Furnicuta000):

Nu îi cunosteam, erau nou veniti in liceu. Sufereau de neatentie, incercau sa "socializeze" cu mine cu o scarba in vocea lor si sa ma tachineze fara a ma cunoaste. Inloc de a le spune ceva nepotrivit si sa pornesc un scandal, am decis sa ma prefac ca nu i aud, incercand sa plec de acolo. Tot s-a ajuns la scandal! Azi nu am mers la scoala, un coleg a spus ca nu e nici o noutate. Cat despre actiunile mele, eu sincer am crezut ca voia sa ma loveasca cu pumnul, dupa ce i am capacit m-am gandit ca probabil doar voia sa mi de a masca jos cu forta, dar si asa m ar fi putut rani