| Adrianpsf a întrebat:

Salutare, am terminat clasa a XII-a si nu ma pot decide la ce facultate sa dau in Iasi. Eu imi doresc sa intru la informatica/matematica chiar daca in liceu am invatat doar matematica_M2 si sunt in urma cu matematica. Ceea ce vreau sa stiu este daca pot face fata la facultate.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Din cate stiu la asemenea facultati se da examen de admitere din mate sau info (probabil ca si la Iasi se da) si trebuie sa si un anumit nivel ca sa arati ca faci fata in facultate.