| Epineu a întrebat:

Salutarehappy. Am un iphone 3G si mi s-a stricat microfonul la el. adica daca sun pe cineva eu il aud pe el dar el nu ma aude pe mine...ma voi duce pe la un service sa vad cat costa dar as vrea sa imi spuneti si voi daca aveti idee cam cat ar cere... multumesc frumos. salutare

3 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

E cam dus, dar cel mai probabil o să ţi-l repare. Depinde mult de cât de simplă e reparaţia, cu cât e mai complicată, cu atât costă mai mult. Probabil o să dai în jur de 100-150 lei, poate mai puţin, depinde şi unde te duci şi cât de uşor e. Baftă!

| ChocaholicBi a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa nu mergi la un service la intamplare,daca esti din Bucuresti, poti merge la AFI, unde este un magazin special pentru produse de la Apple si sa ti-l repare acolo.
Daca mergi la unul la intamplare este posibilitatea sa ti-l strice.
Daca nu ai posibilitatea sa mergi la cel din AFI, macar alege unul care iti inspira incredere si la care se duc mai multi oamenii.
Depinde cat de grava este situatia, poate ajunge mai sus de 400lei.
Succes si sper sa se rezolve! happy

| beastboy84 a răspuns:

Mie pentru Nokia n8 mi-a luat 40 de lei...