| PaunRG a întrebat:

Salutare! Am varsta de 16 si momentan locuiesc in Bucuresti la caminul colegiului Lipatti si simt ca nu e ce trebuie pentru mine, adica nu am posibilitatea sa ma desfasor profesional(sa evoluez). Chiar daca sunt in cadrul unui camin al unui liceu de muzica si arta actorului nimeni nu pune la dispozitie sali in care sa putem studia.Incerc sa imi conving parintii sa ma lase sa stau in chirie de la inceputul anului scolar(septembrie). Parintii mei au o potenta financiara mare dar ei cred ca o sa ma stric daca o sa stau singur. Vreau sa mai spun si faptul ca sunt dependent de liniste si sunt foarte obosit din cauza galagiei de la camin.Cum credeti ca as putea aborda subiectul acesta cu parintii mei, in cat sa ii conving sau macar sa incerc sa ii conving.Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce n-ai putea aborda asta cu părinții, refuză dialogul sau ești infiat sau ce?

| PaunRG explică (pentru sierra1):

Cand le propun ideea ei imi spun ca nu au incredere in mine, eu nefiind un copil prea cuminte majoritatea timpului.Lor le este frica sa nu devin un om vicios.Si ca sa iti raspund la intrebarea ta, nu, nu sunt infiat si nu cred ca acesta este un factor decisiv pentru a putea lua aceasta decizie.

| sierra1 a răspuns (pentru PaunRG):

" sunt dependent de liniste si sunt foarte obosit din cauza galagiei de la camin.Cum credeti ca as putea aborda subiectul acesta cu parintii mei"

exact așa cum mai sus, scrii