| 6Anonim9 a întrebat:

Cand am fost mic imi doream sa ajung pompier. Mi-am amintit intr-un mod ciudat de chestia asta si m-a facut curios (il adaug la optiunile pentru viitor). Ce si unde trebuie sa studiezi ca sa ajungi pompier? Are vreo legatura cu liceul, sau se fac pasii astia dupa?
Fara bataie de joc pls.winking

Răspuns Câştigător
| anndrew2002 a răspuns:

Daca vrei sa fi ofiter la pompieri, trebuie sa mergi la Facultatea de Pompieri din cadrul Academiei de Politie Bucuresti.

Daca vrei sa fi subofiter, trebuie sa mergi la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă Boldeşti