| bazolikk388 a întrebat:

Salutare, cum as putea sa imi gasesc niste pasiuni cu care sa imi ocup timpul? Nu am nici o idee si pana acum, sunt paralel cu orice mi-ar placea sa fac.

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Lumea iti spune ce sa alegi, nu ce sa incerci.
Pasiunea mea este informatica, desenul, chiar daca nu ma prea pricep la al doilea, si desing digital.
Dar nu mi-am descoperit aceste pasiuni intreband pe TPU, sau asteptand sa-mi spuna cineva.
Nu putem sti noi, ce-ti place tie, eu pot insira o lista ENORMA aici, dar o sa incerci macar... 20% dintre acele chestii?
Probabil nu.
Incearca sa faci ceva, care crezi tu ca-ti place, nu trebuie din start sa ai o pasiune, eu am inceput sa desenez pentru ca am vazut anime-uri.
Am fost mereu praf la desen, si inca sunt destul de slab, dar daca nu incercam de cateva ori, nu vedeam ca-mi place asa mult.
La fel si cu informatica.
Nu ai nevoie de noi sa-ti spunem ce sa incerci, ai nevoie ca tu sa incerci ceva, si sa pui osul la treaba daca vrei sa-ti descoperi vreo pasiune.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu iti poti impune pasiunile.Incearca sa faci cate ceva din tot ce crezi ca te-ar atrage si observi ce anume merita sa alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- alearga
-mergi cu bicicleta
-citeste
-deseneaza
-canta
-scrie poezii

| ioana21S a răspuns:

Buna...
-dansul
-muzica
-sport (orice domeniu ce simti ca te atrage si iti place)
-cultura
etc.
Bafta!

| Whemilly a răspuns:

Salut! Poti sa alegi unul dintre acestea :muzica, pictura, machete, sport, astronomie, fotografia,dans,colectare a insignelor; monedelor,cititul,gatitul,jocul de sah,muzica,puzzle-urile,blogging-ul, gradinaria, lucru de mana, fitness-ul, joggingul, aerobicul sau quilling.Sa ai o zi frumoasa! Bafta.